Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.05.2023

 1. W naszej parafii gościmy dzisiaj naszego współbrata o. Roberta Szymańskiego, który posługuje na Misjach w Kamerunie. Po każdej mszy św. będzie można wesprzeć swoją ofiarą dzieła misyjne, które podejmują nasi Ojcowie.
 2. Małżeństwa pragnące wstąpić do wspólnoty „Domowego Kościoła” zapraszamy dzisiaj na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w Domu duszpasterskim o godz. 12.00.
 3. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość odpustową ku czci bł. Stefana Wyszyńskiego. Uroczysta msza św. w kaplicy o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy wiernych obu parafii do wzięcia udziału we mszy św. i procesji. 
 4. W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: 

  – w czwartek po wieczornej mszy świętej nabożeństwo w intencji nowych powołań, oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.

  – w piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź w kościele w godz. 16.00-17.50. Komunia święta udzielana będzie od 16.00 do 17.25 co 10 minut. Możliwość spowiedzi również po Mszy św.

  – w sobotę o godz. 8.00 msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja i modlitwa różańcowa, a od godz. 9.30 udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

   

 6. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych, a po mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic.
 7. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.00 przeżywać będziemy Prymicje o. Vinka Vukovića, który odbywał w naszej Parafii praktykę diakońską. Po Mszy św. o. Vinko udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa (również po Mszach św. o 8.00 i 12.30).
 8. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. W czwartek 8 czerwca Msze święte w parafii św. Marcina i św. Wincentego: o godz. 08:00, 10:00, 12.00 i 18:00, natomiast w parafii bł. Stefana Wyszyńskiego o godz. 8.00 i po zakończeniu procesji około godz. 12.30. Procesję Eucharystyczną rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 10:00 i będzie ona miała następujący przebieg: wyjście z kościoła ul. Poznańską, wejdziemy w ul. Działkową, wyjdziemy na ul. Poznańską i udamy się w kierunku kaplicy bł. Stefana Wyszyńskiego. Prosimy parafian o udekorowanie domów (szczególnie na trasie procesji) i wywieszenie flag kościelnych i narodowych, a także o pomoc w przygotowaniu poszczególnych ołtarzy:
  – I ołtarz (ul. Działkowa przy poczcie) – Róże Różańcowe i Krąg Biblijny
  – II ołtarz (ul. Poznańska 1) – Szafarze Najświętszego Sakramentu z Rodzinami
  – III  ołtarz (ul. Kozierowskiego na parkingu przy SP 2) – Akcja Katolicka i Caritas
  – IV ołtarz przy Kaplicy bł. Stefana Wyszyńskiego – Domowy Kościół

 9. Rozpoczynamy zapisy na wyjazd na Paulińskie Dni Młodych, które odbędą się w dniach 10-16 lipca w Wągrowcu. PDM to czas integracji, zabawy i modlitwy dla młodzieży starszej, która ukończyła klasę ósmą. Więcej informacji i zapisy u o. Przemysława do końca czerwca. Koszt to 350 zł.
 10. Siostra Marcjanna Szajkowska, nasza parafianka,  zaprasza na rekolekcje dla małżeństw i pojedynczych osób w Bysławku w dniach 13-20 sierpnia. Więcej informacji u o. Michała.

ojcowie paulini